Haber

Jorge Jesus: Ali Koç’un vaatleri ikna edici olmadığı için ayrıldım

Fenerbahçe’de ligi 2. sırada bitirerek Türkiye Kupası şampiyonluğuna ulaşan Jorge Jesus, ayrılığın ardından ilk kez samimi açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet’in haberine göre; Portekizli teknik direktör, Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un yeni sözlerini samimi bulmadığını ve bu nedenle ayrılmayı tercih ettiğini söyledi.

“Verilen sözler inandırıcı olmadı”

İstanbul’u çok sevdiğini ifade eden Portekizli öğretmen, şunları söyledi:

Buraya gelene kadar her şey çok güzeldi, sonra baktım ki bazı sözler zamanında yerine getirilmiyor. Hayranlarla karşılaştığım günler oldu. Islık çalıp yuhaladıkları oyuncuları getirdiğimi sandılar. Öyle bir şey yok. Transferlerin çoğu liderler tarafından gerçekleştirildi. Devre ortasında oyuncu istedim, ‘Para yok’ denildi. İkinci teklife hemen cevap vermedim. ‘Şamandıra ve transfer sende’ dedi. inanmadım Çünkü daha önce vaat ettiklerini asla yerine getirmedi. O yüzden kalmanın bir anlamı yoktu. Güvende kalırdım. Ayrıldığım için üzgünüm.

daha önce övmüştü

İsa’nın bu sözlerinden sonra 15 Nisan’da söylediği şey geliyor akıllara. “Gelecek yıl Ali Koç’suz burada olmayacağım”Sözleri geldi.

Portekizli teknik direktör, o dönemde Lider Koç’un birlikte çalıştığı en iyi liderlerden biri olduğunu söyledi.

Başkanımız beni davet etti. Bu dönemin sonucu ne olursa olsun, gelecek dönem neler yapabileceğimizi benimle konuşmak istedi. Her zaman olduğu gibi dönem bittiğinde kararımı dönemin son gününde veririm. Bunu mesleğimde hep yaptım. Liderimiz kalırsa benim için senaryo farklı olacak. Liderimiz kalırsa benim için senaryo farklı olacak. Bir liderimiz yoksa, ben de olmazdım.

Eleştiriler bitmiyor

Fenerbahçe 2000 Derneği Lideri Şevket Yılmaz, Ali Koç’u eleştirenlerin ortasında yerini aldı. Yılmaz, “Bari borçları sıfırlayın” diyerek taraftarlar adına talepte bulundu.

2018’de lider seçildiğinde başarılı olacağını düşünmüştüm. Daha ilk yılında tüm Fenerbahçe taraftarları gibi beni hayal kırıklığına uğrattın. 2. yılında bir şeylerin düzeleceğini ve beklentilerin karşılanacağını tahmin etmiştim. Ama 3., 4., 5. yılında hepimizi mahvettin. Seninle övünebileceğimiz tek şey, Fenerbahçe’nin bütün borçlarını kapatmış olman. Bize çok kızgın ve üzgün olsak bile bu biraz teselli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu