Haber

Aşure Bereketi Bayraklı’da

Bayraklı Belediyesi Hanımlar Kooperatifi tarafından Muharrem ayı kapsamında bir klasik haline gelen aşure etkinliği düzenlendi. Birlik ve merhametin simgesi olan aşure karıştırılarak üyelere, belediye çalışanlarına ve esnafa ikram edildi. Önder Serdar Sandal “Aşure; dayanışma paylaşmaktır. Aşuremiz hayırlara vesile olsun” dedi.

 

KADIN KOOPERATİFİ ÜYELERİ ASHURE KARDI

Aşure etkinliği, Bayraklı Belediyesi Osmangazi Mahallesi hizmet binası bahçesinde yer alan Emek Dünyası Kadın Girişimleri Üretim ve İş Kooperatifi Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim yöneticileri, çalışanlar ve kadın kooperatifi üyeleri katıldı. Birlik ve beraberlikle harmanlanan aşureler çevredeki esnaf ve vatandaşlara da dağıtıldı.

 

GÜZEL GETİR

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Birlik ve beraberliğin en önemli aylarından birini yaşıyoruz. Aşure bereketin simgesidir. Dayanışmanın ve paylaşmanın en güzel örneklerinden biridir. Bizim yolumuz barış ve kardeşlik yoludur. Kim bozmak isterse karşısında bizi bulur. Aşuremizin hayırlara vesile olmasını dilerim. Dayanışmamız ve beraberliğimiz daim olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberelmadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu