Ekonomi

Bilfinger birleşme ve satın almalar yoluyla ABD ve Orta Doğu’da büyümeyi hedefliyor

Alman endüstriyel hizmetler sağlayıcısı Bilfinger SE, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Orta Doğu’ya odaklanarak birleşme ve satın almalar yoluyla büyüme fırsatlarını araştırıyor. Bu stratejik yönelim, şirketin Mali İşler Müdürü Matti Jaekel tarafından Boersen-Zeitung’a verilen bir röportajda özetlendi.

Şu anda 1,6 milyar Avro piyasa değerine sahip olan şirket, bu tür genişleme çabaları için önemli bir mali kapasiteye sahip olduğunu belirtmiştir. Jaekel, Bilfinger’in “ateş gücünün birkaç yüz milyon avro” olduğunu ve bankaların potansiyel satın alma girişimlerinde şirketi desteklemeye hazır olduğunu belirtti.

Geçmişte Fransız endüstriyel hizmetler grubu Altrad’ın olası bir alıcı olarak adının geçtiği devralma söylentilerine konu olmasına rağmen, Jaekel’in yorumlarına göre Bilfinger’e son zamanlarda stratejik teklif sahipleri tarafından yaklaşılmadı. CFO ayrıca, Bilfinger’in güçlü hisse fiyatı performansı göz önüne alındığında, finansal yatırımcılar tarafından devralınmasının artık daha az olası olduğunu belirtti.

Şirketin birleşme ve satın almaları bir büyüme stratejisi olarak değerlendirmesi, 2020 ve 2021’de kendi satın almasına ilişkin spekülasyon döneminin ardından geldi. Ancak bu tartışmalar herhangi bir somut anlaşmaya yol açmadı. Bilfinger genişleme seçeneklerini değerlendirirken, ABD ve Orta Doğu pazarlarına odaklanması, şirketin endüstriyel hizmetler sektöründeki küresel varlığını güçlendirme arzusuna işaret ediyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

pazarcik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu