Haber

Birleşik Krallık’ta emekli vatandaş, evinin yakınlarında 840 bin lira değerinde altın ve pırlanta karışımı bir yüzük buldu

Birleşik Krallık’ta yaşayan 69 yaşındaki David Board,Dorset, Bowling Green’de arkadaşıyla birlikte metal dedektör ile arama yapmaya başladı. Bir müddet sonra ikilinin dedektörleri sinyal vermeye başladı.

ÇAMURUN İÇERİSİNDE GÖRDÜ

David Board, çamurun içerisindeki plastik bir poşete konulmuş altın yüzüğü görünce çabucak yanına aldı. Yüzüğün kıymetinden habersiz olan adam, daha sonra yapılan incelemelerde yüzüğün ne kadar kıymetli olduğunu öğrendi.

14. YÜZYILDAN KALMA

Uzmanlar tarafından yapılan incelemede yüzüğün 14. yüzyıldan kalma olduğu tespit edildi. Ayrıyeten kelam konusu yüzüğün işlemelerinin o periyot güçlü toprak sahiplerinin eşlerine ikram ettikleri yüzüklerle birebir olduğu belirlendi.

DEĞERİ DUDAK UÇUKLATTI

Yüzüğün kültürel kıymetinin yanı sıra maddi pahası de dudak uçuklattı. İncelemelerin akabinde yüzüğün pahasının 840 bin TL(38 bin sterlin) civarı olduğu belirlendi. Yüzüğün satışından elde edilecek gelir, emekli adam ve arkadaşına verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu