Haber

Bursalıların 12 yıldır beklediği Çağrışan planları askıda

BURSA (İGFA) –Mudanya Belediyesi, Çağrışan-Göynüklü Bölgesi Revizyon ve Ek Aydınpınar Yerleşim Alanları Uygulama İmar Planına ilişkin askı sürecinin 2 Kasım itibarıyla başladığını duyurdu.

Belediyenin resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre, planların hem internet sitesinde hem de Belediye Planlama ve Şehircilik Müdürlüğü’nde bir ay süreyle askıda kalacağı kaydedildi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, 2019 yılında mahkeme tarafından iptal edilen söz konusu uygulama imar planının, çalışmaların tamamlanmasının ardından Ekim ayında yapılan meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandığı hatırlatıldı. . Açıklamada, planların bir daha iptal edilmemesi adına Mudanya Belediyesi tarafından hazırlandığı kaydedilerek, “İmar Komisyonu, projeyi yapan firma ve belediyemizin teknik ekibinin özverili çalışmaları sonucunda” denildi. Planlar çok kısa sürede tamamlanarak şehircilik ilkelerine, planlama ilkelerine ve kamu yararına uygun olarak yapıldı.Kamu alanları oluşturulurken “Köy dokusu dikkate alındı. Yolların açılamadığı eğimli alanlarda düzenlemeler yapılarak çözüm üretildi. Mudanyamıza hayırlı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu