Teknoloji

Elon Musk’tan ‘askı’ kararı: Genel af önerdi

Twitter’ın yeni patronu Elon Musk, Twitter’ı satın almasının akabinde hem şirket içinde hem de siyasetinde esaslı değişikliklere imza attı. Bugüne kadarki en büyük siyaset geri dönüşlerinden biri olacak öneriyi ise geçtiğimiz gün duyurdu.

Independent’ten Andrew Griffin’in haberine nazaran, Musk ‘Yasayı çiğnemeyen veya korkunç spam yapmayan’ hesapların platforma geri dönmesine müsaade verilmesini önerdi. Bunlar ortasında nefret dolu içerik, berbata kullanım, yanlış bilgilendirme, aşırıcılık, şiddet tehditleri, mahremiyet yahut telif hakkı ihlali var.

Bu hesapların tümü muhtemelen Musk’ın askıya alınan hesaplar için affı kapsamında olacak ve sonuç olarak muhtemelen platforma geri dönecek.

Musk, “Özgürlük Cuması” dediği projenin bir parçası olarak bir dizi tartışmalı hesabın tekrar çevrimiçi olmasına izin verdi. Donald Trump, Kathy Griffin ve daha fazlasının hesaplarındaki yasakları geri aldı ve Twitter’ın problemli tweet’lerin görünürlüğünü sınırlayarak iletişim özgürlüğüne değil, ifade özgürlüğüne odaklanan bir politikayı destekleyeceğini söyledi.

KULLANICI SAYISI REKOR KIRMIŞTI

Twitter’ın haftalık etkin kullanıcı sayısına dair bir grafiği şahsi hesabından paylaşan Musk, toplumsal medya platformuna geçen hafta günlük 1,6 milyon etkin kullanıcı eklendiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu