Haber

Erdoğan’ın Yunanistan’a karşı “durmazsanız vuracağız” açıklamasına ABD’den tepki: Tahrik edici açıklamalarla tansiyonun artmasından üzüntü duyuyoruz

Türkiye ile Yunanistan arasında aylardır gerilim sürerken önceki gece Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gerilimi yükselten bir açıklama geldi.

ERDOĞAN’DAN YUNANİSTAN’A “VURUŞ” RESTİ

Katıldığı bir etkinlikte açıklamalarda bulunan Erdoğan, “‘Tayfun’ dersiniz, Yunan korkar, ‘Atina’yı vuracak’ der. Armut koparmayacak, bir şeyler yapması lazım” ifadeleri Yunanistan’da gündem oldu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price.

BASIN TOPLANTISINDA KONUŞULDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamaları, son dönemde Yunanistan’a en büyük askeri takviyeyi yapan ABD Dışişleri Bakanlığı’nın günlük basın toplantısında da gündem oldu. Bir muhabirin Erdoğan’ın sözleriyle ilgili ABD’den bir açıklaması olup olmadığı sorulduğunda, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price’tan açıklama geldi.

FİYAT: BİR DAHA PROVOKATİF AÇIKLAMALARI BIRAKALIM

Price, “Bakın provokatif açıklamalarla gerginliğin artmasına üzüldük. Özellikle NATO müttefiklerimiz arasında birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Tüm müttefiklerimizin tehdit ve provokatif açıklamalarına bir an önce son vermesini istiyoruz.” Türkiye’nin karşı karşıya olduğu Rus tehdidine karşı birlik olma hedefimizi saptırıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu