Teknoloji

Halo: Combat Evolved Remastered PS5 İçin Geliyor Olabilir

İddialara göre, Halo: Combat Evolved Remastered PS5 için de satışa sunulacak. Şimdilik ortada resmi bir gelişme olmasa da, Xbox Games Showcase sırasında sürpriz duyuru(lar) ile karşılaşabiliriz.


İlginizi Çekebilir: Game Pass Haziran 2024 Oyunları Duyuruldu


Microsoft firmasının birinci parti oyun yaklaşımında aldığı yeni kararın ardından, konsol tarafından Xbox One ve Xbox Series için çıkmış olan Grounded, Hi-Fi Rush, Pentiment ve Sea of Thieves, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Switch kullanıcılarıyla da buluşmuştu. Bahsi geçen oyunların gerek satışlarının ve gerekse de aktif oyuncu sayısının bir hayli sıçramasının ile hiç şüphesiz ki Xbox Game Studios tarafından yüzler epey bir gülmüştür. Söz konusu bu durumun ardından Amerika menşeli şirketin nasıl devam edeceği merak konusu iken, iddialara göre Halo: Combat Evolved Remastered PS5 yolcusu olabilir.

Halo: Combat Evolved Remastered PS5 İçin de Geliyor Mu?

Orijinal oyun, Bungie tarafından geliştirilmiş ve 2001 yılında ilk Xbox konsolu için satışa sunulmuş ve 343 Industries tarafından geliştirilen Anniversary sürümü ise 2011 yılında oyuncular ile buluşturulmuştu. Görsel anlamda bir hayli gelişmiş olan bu sürümün ardından, The Verge sitesinde yer alan bir rapora göre, Bungie tarafından oyunun yenilenmiş bir versiyonu üzerinde çalışılıyor olabilir. Bildiğiniz gibi stüdyo, 2022 yılında PlayStation Studios ailesine katılmıştı.

İddiaların doğru olması durumunda, Halo serisinden ilk kez bir oyunun PlayStation kullanıcıları ile buluşacağını söyleyebiliriz. Bu durum, aynı zamanda gözleri Forza Horizon ve Motorsport ve Gears of War gibi serilere de döndürecektir.

Raporda ayrıca Age of Empires 2: Definitive Edition, Age of Mythology: Retold, Starfield, Xbox Games Showcase sırasında duyurulması beklenen yeni DOOM ve Senua’s Saga: Hellblade 2 oyunlarının da PS5 versiyonlarının düşünüldüğü iddia ediliyor.

Görünüşe göre 9 Haziran 2024 Pazar günü TSİ 20:00 sıralarında başlayacak olan Microsoft sunumu, ilginç sürprizleri beraberinde getirecek. Hal böyle olunca, sadece PC ve Xbox sahiplerinin değil, PlayStation sahiplerinin de izlemesi gerektiğini düşünüyoruz. Gelişmeleri takipteyiz.

kelkitajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu