Haber

Kaftancıoğlu’ndan Oktay’a: Çok üzüldü hatta

AK Parti’nin Ankara’dan milletvekili adayı olarak gösterilen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, depremzedelere gönderilecek çadır satışıyla gündeme gelen Kızılay’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kızılay 155 yıllık bir kurum. Şu anda Türkiye’de de genel bir mutabakat var. Kurumları bireylerden ayırmak gerekir. Bu kurumların hepsi bizim. Siyasi tartışmalar için bir araç olarak kullanılmamalıdır. Keşke böyle tartışmalar olmasa, böyle şeyler gündeme gelmesin. Kızılay’ın kendi genel kurulu vardır ve yönetimini kendi belirler. Esasen orada gerekli tedbirler alınır. Doğal olarak herkes bu duruma üzüldü. Çadır vb. satışının gündeme gelmesi bizi de üzdü ama Kızılay hepimizin kurumu, buna titrememiz lazım” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Fuat Oktay’ın bu açıklamasına sosyal medya hesabından yanıt verdi:

“Vay canına… Çok üzgün, hatta bunalımda! Vatandaşın derdi, kederi, ihtiyacı hiç önemli değil. Devleti yönettiğini ve üstüne maaş aldığını düşünenler üzülmesin. Bilmiyor olabilirsiniz. , beyefendi ama sorumluluk makamları, üzülmemek, aldanmamak için gereğinin yapılacağı yerlerdir!” (HABER MERKEZİ)

duraganajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu