Haber

Kılıçdaroğlu’na hakaret eden danışmanından özür geldi: Yazmadım

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Kadın ve Aile Politikaları” konusunda Genel Başkan Danışmanı olarak atadığı Perinaz Mahpeyker Yaman’ın, yıllar önce yaptığı paylaşımlarda Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiği ortaya çıktı. Konu kısa sürede gündeme gelirken bir açıklama yapan Yaman, “Son derece yersiz suçlamalardan dolayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan özür diliyorum. Tüm samimiyetimle ve inancımla söylüyorum ki o tweetleri ben yazmadım. Telefonumun tüm sosyal medya şifrelerini bazen aylarca yanımda çalışan çalışana verirdim. Medya kullanmıyordum.” ifadelerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR EDİYORUM” DEMİŞTİ

CHP liderinin ıslak imzasıyla ‘Kadın ve Aile Politikaları’ konusunda çalışmalar yürütmek üzere Genel Başkan Danışmanı olarak Perinaz Mahpeyker Yaman atandı. Yaman, sosyal medya hesabından, “Beni onur duyduğum bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na şükranlarımı sunuyorum. Allah beni utandırmasın” ifadesini kullandı. 28 Mayıs seçimlerinden yenilgiyle ayrılan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, değişiklik tartışmalarının ardından parti yönetimini yeniden şekillendirdi ve danışmanlarının görevlerine son verdi.

Perinaz Mahpeyker Yaman

KILIÇDAROĞLU’NA HAKARET ETTİĞİ PAYLAŞIM ORTAYA ÇIKTI

Yaman’ın geçmiş yıllarda Kılıçdaroğlu’nu hedef alan bir paylaşımında, “Yarın bu ülkede iç savaş çıkarsa ülkeden ilk kaçan Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır” dediği görüldü.

o özür diledi

Ortaya çıkan paylaşım gündemdeyken Yaman özür diledi. Yazdıklarını paylaşmadığını belirten Yaman, şöyle konuştu: “Kusura bakmayın. Dünden beri sosyal medyada hakkımda yapılan yorumları okuduktan sonra bir açıklama yapmam gerektiğine inanıyorum. Öncelikle Sayın Başbakan’dan buradayım. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yöneltilen son derece yersiz suçlamalardan dolayı Kemal Kılıçdaroğlu. Özür dilerim. Tüm samimiyetimle ve inancımla söylüyorum ki o tweetleri ben yazmadım. Ben bir iş kadınıyım ve bazen aylarca sahadaydım (işim gereği) (köylerde elektrik bağlantısı vardı) Telefonumun tüm sosyal medya şifrelerini yanımda çalışan çalışana verdim ve bazen aylarca sosyal medya kullanmadım.

“ANTİKABİR’İ HER ZAMAN ZİYARET EDİYORUM”

Evet doğrudur, yıllarca AK Parti’yi destekledim, çeşitli kademelerde aday oldum ama hiçbir zaman Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’e saygısızlık edecek kadar vicdansız olmadım. Nitekim uzun yıllardır Anıtkabir’i ziyaret ediyorum ve onurla ziyaret ettim. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na inandım. Bu ülkenin barış ve özgürlük uğruna yaptığı fedakarlığı görünce Cumhuriyet Halk Partisi’nde asker olarak çalışmak istedim. Altı çocuk annesi ve bir iş kadını olarak bundan onur duyuyorum. Yazmadığım ama sizleri derinden üzen bu tweetler için hepinizden tekrar tekrar özür diliyorum. Saygılarımla.”

Yaman’ın yazısı:

haber-baskil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu