Haber

Menderes’te Mavi Bayraklar Çekildi

Mavi bayrak almaya hak kazanan Menderes’in plajlarına bayraklar çekildi. Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan, plaj temizliğinin de yapıldığı etkinlikte mavi bayrak sayısını artıracaklarını söyledi.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın (TÜRÇEV) Türkiye’deki plajlarda yıllık denetimleri de Menderes’te gerçekleştirildi. Çevre yönetimi, güvenlikle ilgili kriterler ve sağlıkla ilgili temel kriterler kriterlerini karşılayan 3 halk plajı mavi bayrakla ödüllendirildi. Bayraklar törenle çekildi. Çevre haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, vatandaşların da katılımıyla sahil temizliği gerçekleştirildi.

Plajınıza Sahip Çıkın

Orta Mahalle Halk Plajı’nda düzenlenecek mavi bayrak töreni ile Ege Bölgesi’nin en bakir plajlarının ortasında Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı yer alırken, plaj temizliği yapmak isteyen vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. plaj ve deniz kirliliğine dikkat çekmek. Tamamlandı. Tüm gün süren etkinliğe katılım yoğun oldu.

‘Mavi bayrak sayısı artacak’

Etkinlikte konuşan Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan, ilçe bitiminde toplam 11 adet mavi bayraklı plaj bulunduğunu belirtti. “Turizm cenneti Menderes kıyılarında gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Çalışmalarımızın sonuçlarından biri de almaya hak kazandığımız mavi bayraklarımızdır. Bu plajların mavi bayrak devamlılığını korumanın yanı sıra ilçemize yeni mavi bayraklar kazandırmayı da hedefliyoruz. Bunun için çok ve çok çalışıyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu sayıyı daha da artırmayı umuyoruz. Çünkü turizmin kalbi olan kıyı bölgemiz her şeyin en iyisine layık” dedi.

Çevre duyarlılığı

Çevre haftası kapsamında vatandaşlarla birlikte plaj temizliği gerçekleştirdiklerini kaydeden Özkan, “Plajınıza sahip çıkın etkinliğinde vatandaşlarımızla birlikte plajlarımızı temizlerken aynı zamanda oyun oynayarak çevre bilincini artırdık. çocuklarımızla çeşitli oyunlar ve farklı aktiviteler yapıyoruz. Menderes Belediyesi olarak çevreye ve doğaya olan sorumluluğumuzu yerine getirirken 44 mahallemizin her birine eşit hizmet anlayışımızla yaklaşıyoruz. Çevreye ve doğaya duyarlı hizmetlerimizle Menderes’imizin geleceğine sahip çıkıyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu