Haber

Mescid-i Aksa’da 4. Cuma! İsrail polisi namaz sonrası yine biber gazıyla saldırdı

Hamas’ın İsrail’e karşı 7 Ekim Cumartesi günü başlattığı Mescid-i Aksa operasyonuna İsrail’in karşılık vermesiyle bölgedeki şiddet ciddi oranda arttı. Çatışmalar 28 gün devam ederken İsrail polisi, önünde toplanan Müslümanlara göz yaşartıcı gaz bombası attı. Savaştan sonraki 4. Cuma günü Mescid-i Aksa’da.

NAMAZ YAPANLARA SALDIRDILAR

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken Filistinliler Cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya geldi. İsrail polisi tarafından içeri alınmayan halk, geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi yine sokakta namaz kıldı. Namazın ardından İsrail polisinin müdahalesinin ardından Filistinliler merkez sokaklara kaçtı. Ancak İsrail polisi merkezi sokaklara girerek müdahalesini sürdürdü.

CAN KAYBI 9 BİNİ AŞTI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e karşı “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir operasyon başlattı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırmaya başladı. Filistin Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre Gazze’de İsrail’in saldırılarında 3 bin 760’ı çocuk, 2 bin 326’sı kadın olmak üzere 9 bin 61 Filistinli öldürüldü, en az 32 bin kişi de yaralandı. İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler Batı Şeria ve Kudüs’te 138 Filistinliyi öldürdü. İsrail ayrıca Gazze’den düzenlenen saldırılarda 315’i asker olmak üzere 1.400’den fazla İsraillinin öldürüldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

basyayla-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu