Ekonomi

Öğle Saatlerinde Hisse Senedi Hareketleri: Tesla ve Nvidia Piyasa Açılmadan Önce Düştü; Robinhood ve Dollar General Yükseldi

Investing.com — ABD’deki başlıca hisse senedi endeksleri, beklenenden daha yüksek enflasyon oranlarına işaret eden Şubat ayı üretici fiyat verilerinin açıklanmasının ardından Perşembe günü düştü ve Federal Rezerv’in faiz indirimi planlarına ilişkin belirsizliğe yol açtı.

İşte bugün Amerika Birleşik Devletleri borsasında yaşanan bazı önemli hareketler:

Tesla (TSLA) hisseleri, finansal hizmetler firması UBS’in beklenen araç teslimatları üzerindeki potansiyel olumsuz etkilere değinerek elektrikli araç şirketi için fiyat hedefini düşürmesinin ardından %2,6 oranında değer kaybetti.

Nvidia (NVDA (NASDAQ:NVDA)) hisseleri %2,7 oranında gerileyerek, yapay zeka için çip üreten lider şirketin daha önce yüksek bir değerlemeden son dönemde yaşadığı düşüşü genişletti. Firmanın geliştiricilere yönelik yıllık etkinliği önümüzdeki Pazartesi günü yapılacak.

Robinhood (HOOD) hisseleri, finansal hizmetler şirketinin Şubat ayı için yönettiği varlıkların toplam değerinde önemli bir büyüme olduğunu bildirmesinin ardından %7 oranında yükseldi.

SentinelOne (S) hisseleri, siber güvenlik şirketinin beklentileri karşılamayan bir yıllık tahmin sunmasının ardından %13,5 oranında değer kaybederek dördüncü çeyrekteki olumlu sonuçları gölgede bıraktı ve rakibi CrowdStrike’ın etkileyici performansıyla olumsuz karşılaştırmalara yol açtı.

Under Armour (UA) hisseleri, şirketin kurucusu Kevin Plank’ın İcra Kurulu Başkanlığı görevini yeniden üstleneceğinin açıklanmasının ardından, spor giyim şirketi zorlu bir ekonomik ortamda zorluklarla karşılaştığı için %11 oranında geriledi.

Fisker (FSR) hisseleri, Wall Street Journal’ın yeni elektrikli araç şirketinin iflas ilan etme olasılığını araştırmak için finansal yeniden yapılandırma uzmanlarına danıştığı haberinin ardından %40 düştü.

Dollar General (DG) hisseleri, değerli perakendecinin 2024 yılı için daha yüksek satışlar öngörmesi ve daha düşük fiyat arayan tüketicilerden sürekli talep beklemesi üzerine %5 arttı.

Restaurant Brands (QSR) hisseleri, Burger King’in sahibi olan şirketin Sami Siddiqui’yi yeni finans müdürü olarak atamasının ve bazı uluslararası pazarlardaki performans sorunlarını ele aldığı için liderlik ekibinde birkaç başka değişiklik duyurmasının ardından %2,3 oranında yükseldi.

Dick’s Sporting Goods (DKS) hisseleri, perakendecinin dördüncü çeyrek için güçlü kazançlar bildirmesi ve tatil sezonunun şirket tarihindeki en yüksek satışların gerçekleştiği dönem olduğunu vurgulamasının ardından %13 oranında yükseldi.

Citigroup (C) hisseleri, analistlerin büyüme potansiyeline atıfta bulunarak finans kuruluşu hakkındaki notlarını ‘nötr’den ‘al’a yükseltmelerine rağmen %1 düştü.

Lennar Corp. (LEN) hisseleri, şirketin çeyrek dönem için karışık finansal sonuçlar ve yatırımcı beklentilerinin altında kalan bir tahmin açıklamasının ardından %4,6 oranında düştü.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu içerik yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

sincanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu