Haber

Osmaniye’de 88 saat enkaz altında kalan 36 yaşındaki adam kurtarıldı

Osmaniye’de asrın faciasında yıkılan bir binanın enkazından 88’inci saatte çıkarılan kişi hastaneye kaldırıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerden Osmaniye’nin Raufbey İlçesi’nde yıkılan 10 katlı binanın sesini duyan arama kurtarma ekipleri, sismik dinleme cihazı ve termal kamera ile yerini belirledi.

Ekipler, yaklaşık 12 saat süren çalışma sonucunda 36 yaşındaki Murat Babaoğlan’ı kurtararak, alkışlar ve tekbirler eşliğinde ambulansa bindirdi.

Kurtarma çalışmalarını yerinde takip eden gençler ve SporBakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, depremzedenin 88 saat sonra kurtarıldığı çalışmada görev alan ekipleri tebrik etti.

Enkazda açılan boşluktan depremzedenin yanına inerek 10 saat sohbet eden AFAD görevlisi Ömer Selçuk Demir, gazetecilere grup olarak 18 saattir bu bölgede çalıştıklarını söyledi.

Depremzedeyi diğer ekiplerle birlikte kurtardıklarını ve sağlıklı bir şekilde yetkililere teslim ettiklerini belirten Demir, “Aşağıdaki manzara iç açıcı değildi ama çok şükür iyi bir muhafaza alanında kaldı. Biz ulaşana kadar çok zorluklar yaşadık. Ama Allah’ın yardımıyla kurtulduk. Bizi karşısında görünce büyük bir mutluluk duydu.” söz konusu.

otlukbeliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu