Haber

Rus şakacılar İtalya Başbakanı’nı tuzağa düşürdü

Önemli kişilere telefon şakaları yapan “Vovan ve Lexus” lakaplı Rus komedyenlerin bu kez kurbanı İtalya Başbakanı Giorgia Meloni oldu.

18 Eylül’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Afrika devlet başkanlarıyla yapılan toplantılar öncesinde ofisine gelen çağrının Afrika Birliği Yönetim Kurulu Başkanı’ndan geldiğini düşünen Meloni, 13 dakikalık görüşmede Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. telefon görüşmesi.

“AVRUPA, UKRAYNA SAVAŞINDAN ÇIKIŞ YOLU ARIYOR”

İngilizce olarak yapılan toplantıda Meloni, Avrupalı ​​liderlerin Ukrayna’da 20 aydır devam eden savaştan bıktığını ve artık bir çıkış yolu istediğini söyledi:

“Görüyorum ki tüm taraflar çok yorulmuş. Doğrusunu söylemek gerekirse artık bir çıkışa ihtiyaç duyduğumuz noktaya geldik. Yani herkes anlıyor ki, eğer bir çözüm bulmaya çalışmazsak bu durum gerçekten uzun yıllar sürebilir” Uluslararası hukuku ihlal etmeden, her iki tarafın da kabul edebileceği bir çıkış yolu bulunmalı.”

GÖÇMEN SORUNU İLE İLGİLİ KAYGI ORTAYA ÇIKTI

İtalya başbakanı ayrıca ülkesinin Akdeniz’i geçen birçok göçmenin ilk durağı olduğunu belirterek, uluslararası ortakların yeterli yardım yapmadığından yakındı:

“Hepsi İtalya’nın bu sorunu tek başına çözmesi gerektiği konusunda hemfikir. Bu oldukça aptalca bir düşünce tarzı.”

ELEŞTİRİN ODAĞINDA: RUSYA’NIN TUZAĞINA DÜŞTÜNÜZ, KREMLİN’İN EKMEĞİNDE OYNADINIZ

Konuşmanın ses kaydını yayınlayan “Vovan ve Lexus” tarafından aldatıldığını anlayan Meloni, bir açıklama yaparak çok üzgün olduğunu ancak durumun güvenlik endişelerini de beraberinde getirdiğini belirtti.

İtalyan muhalefeti ise Başbakan’ı Rusya’nın tuzağına düşmekle suçladı ve şakacıların Başbakan’a nasıl bu kadar kolay ulaşabildiğini sorguladı.

İngiliz medyası ise Vovan ve Lexus’un Rus casusu olabileceğini ve Meloni’nin savaşla ilgili sözlerinin Kremlin’in ekmeğine yağ sürdüğünü iddia etti.

DUDA DA TUZANA DÜŞTÜ

Vladimir “Vovan” Kuznetsov ve Alexei “Lexus” Stolyarov, geçen Kasım ayında Polonyalı lider Andrzej Sebastian Duda’yı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron gibi davranarak arayarak aldatmışlardı.

KAYNAK: ÖZGÜRLÜK

kiziltepe-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu