Haber

Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Anıldı

izmirİşgale karşı ilk kurşunu sıkan gazeteci hasan tahsin şehadetinin 104. yılında unutulmadı. iş arkadaşları, hasan tahsinKonak’ta anıt önünde anıldı.

izmirİşgalin başladığı 15 Mayıs 1919’da ilk kurşunu sıkarak direnişin simgesi haline gelen gazeteci. hasan tahsin

“BU ÜLKENİN CESUR GAZETECİLERİ VAR”

Törende konuşan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lideri Dilek Gappi, tutuklu gazetecilere dikkat çekerek, “Geçen yıl tutuklanan gazeteci sayısı 47. 96 gazeteci fiziki saldırıya uğradı, 4 bin 148 haber yaptı, 46 gazeteci oldu. haberler Siteye erişim yasaktır. Televizyon ve gazetelere milyonlarca liralık ceza yağdı. Yine de bu ülkenin yiğit gazetecileri var ve durmadılar. Tarikatların iç yüzünü ortaya çıkardılar. 6 yaşındaki çocuklarla evlenenleri ifşa ettiler. Milyonlarca liralık kamu ihalelerindeki yolsuzlukları, cemaatlerin kumbaralarını, kamu parası olan zenginleri deşifre ettik. Herkesin endişeli rüyası olmaya devam edeceğiz. Tıpkı Hasan Tahsin gibi biz de susmayacağız, durmayacağız. Tarih; baskı, zulüm, katakullu devlet parasıyla sistem kuranlar değil bizi hatırlayacak. “Bir ülkenin demokratik kalitesi büyük ölçüde basın kalitesi, gerçeğe saygı ve fikir özgürlüğüne hoşgörü ile belirlenir” dedi.

“BAĞIMSIZ BİR ÜLKE, DEMOKRATİK VE ÖZGÜR BİR YAŞAM”

Hasan Tahsin’in bağımsızlık için canını feda ederken hiçbir şüphesi olmadığını ifade eden Özuslu, “Çünkü bir hayali vardı: bağımsız bir ülke, demokratik ve özgür bir yaşam.”

Kaynak: ANKA / Yerel

bunyanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu