Haber

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Kızılkaya, halk otobüsünde kentin sorunlarını dinledi.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Kızılkaya, belediyenin halk otobüsündeki yolculardan kentin sorunlarını dinledi.

Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Siirt Valisi olarak atanan Kızılkaya, kenti tanımak, sorun ve şikâyetleri dinlemek, ihtiyaçları belirlemek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Halkın talebi üzerine kentte temizlik kampanyası başlatan Kızılkaya, belediyenin ihbar hattına halk otobüsleriyle ilgili gelen şikayetler üzerine otobüs durağında bekledi ve G1 Şavira-Diş Hastanesi Hattında çalışan otobüse bindi.

Ulaşım hizmetleriyle ilgili çalışmaları denetleyen Kızılkaya, belediyenin ulaşım hizmetlerinden memnun olup olmadıklarını öğrenmek için yolcularla röportaj yaptı.

Yolculardan yaşadıkları mahallelerdeki durum hakkında bilgi alan Kızılkaya, kentteki su, sağlık, kamu düzeni ve diğer konularla ilgili bilgi alarak bunların çözümü için gerekli talimatları vereceğini belirtti.

Bir yolcunun Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki temizlik çalışmalarının yetersiz olduğunu belirtmesi üzerine Kızılkaya, bu sorunun çözümü için çalışma başlattı.

Kentte 400 yataklı yeni hastane inşaatının sürdüğünü hatırlatan Kızılkaya, “Yeni hastanemiz yapıldığında fiziki koşullar daha da iyi olacak ama mevcut hastanemize de iyi bakmamız gerekiyor.” söz konusu.

Yolcular, kısa sürede kentte yaptığı çalışmaların kendilerini mutlu ettiğini belirterek, Vali Kızılkaya’ya teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu