Haber

Sular altında kalacak Yusufeli’nden sokak köpeklerinin tahliyesi sürüyor

Sular altında kalacak Yusufeli’nden sokak köpeklerinin tahliyesi sürüyor

ARTVİN Baraj nedeniyle sular altında kalacak Artvin’in Yusufeli ilçesinde sokak köpeklerinin tahliyesi sürüyor. Kentte tek bir hayvan bile bırakmak istemeyen gönüllüler, nehrin karşısına geçen köpek için yine bot yardımıyla seferber oldu.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Çoruh nehri üzerinde üretimi tamamlanan Yusufeli Barajı’nın su tutma işlemi nedeniyle bölgelerdeki sokak hayvanlarının tahliyesi sürüyor. Hayvanları, Doğayı ve İnsanları Koruma ve Yaşatma Derneği koordinasyonunda, gönüllülerin katıldığı çalışmada tespit edilen hayvanlar tek tek toplanıyor ve sular yükselmeden inanç bölgesine naklediliyor. Gönüllüler, ilçeye bağlı Cihan (Ahalt) Mahallesi’nde sular altında kalan bir köpeğin suyun karşı tarafında mahsur kaldığını tespit etti. Hızla harekete geçen gönüllüler, sular altında kalan mahalleden çıkamayan köpek için kurtarma operasyonu başlattı.

Kirişlerin eşlik ettiği teknelerin yardımıyla sudan geçen gönüllüler, köpeğe ulaşmaya çalıştı. Korkan köpek yakalanmayınca gönüllüler, inanç bölgesine kadar eşlik ederek onu bölgeden kurtarmayı başardı. Hayvanları, Doğayı ve İnsanları Koruma ve Yaşatma Derneği, tahliye işlemlerinin sular yükselene kadar devam edeceğini bildirdi.

odunpazarihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu