Haber

Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Kupası-3 finali Yalova’da yapılacak

Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Federasyonu (IWBF Europe) Avrupa Kupası-3 finalleri, Yalova Ortopedi SporClub (YOSK) 27-30 Nisan tarihlerinde Yalova’da yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın katkılarıyla Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden YOSK’un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek müsabakalarla Avrupa Kupa-3 şampiyonu belli olacak.

Yalova 90. Yıl Spor Salonu ve Orhangazi Spor Salonu’nda oynanacak finalde iki Türk grubu yer alıyor ve 8 grup mücadele edecek.

Ev sahibi YOSK’un yanı sıra Türkiye’yi İzmir Büyükşehir Belediyesi temsil ederken, Almanya’dan Hannover United, İngiltere’den London Titans, Fransa’dan Toulouse IC, İsviçre’den Pilatus Dragons RCZS, İtalya’dan Dinamo Lab Banco Di finalde kaldı. Sardegna Sassari ve Treviso takımları katılacak.

Organizasyon hakkında bilgi veren YOSK Başkanı Alpaslan Erkoç, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Yalova’ya bir Avrupa kupası kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Erkoç, “Bu turnuvanın düzenlenmesinde katkılarından dolayı Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’na teşekkür ediyoruz. İlk süreçten itibaren yanımızda olan ve Avrupa Şampiyonası’nı gerçekleştiren AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Kupa-3 finalleri ilimizde yapılacak.Finallerin en iddialı gruplarından biriyiz.27-30 Nisan ortasında yapılacak Avrupa Kupası finallerine tüm basketbolseverleri bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu