Haber

TİP’in Kılıçdaroğlu açıklaması yasaklandı

İstanbul Şile İlçe Seçim Kurulu kararıyla Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy istemek için dağıttığı parti logolu broşürler yasaklandı.

TİP Parti Meclis Üyesi Avukat Özgür Urfa, kararı sosyal medya hesabından paylaştı. Urfa “TİP’in TCMB seçimlerinin ikinci turunda Kılıçdaroğlu’na destek çağrısı içeren parti logolu broşür dağıtması Şile İlçe Seçim Kurulu tarafından yasaklandı. Karar CHP ve İYİ Parti üyeleri tarafından da imzalandı. AKP ve MHP’liler ise TİP’in iş yapmasını engellemek için muhalefet sözlerini kullandılar.”

‘TİP LOGO KULLANILAMAZ’

Şile İlçe Seçim Kurulu kararında yasağın ilişkisi şöyle açıklandı: “Cumhurbaşkanı 2. cinsiyet seçiminde Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun olduğu anlaşıldığına göre bunlar için stant açılabilir. adaylara, söz konusu stant 27 Mayıs 2023 saat 18:00’e kadar açık kalabilir, sadece adaylara Türkiye Emek Partisi (TİP) ile ilgili tanıtım broşürü, amblem, logo vb. dağıtılacak broşürler Söz konusu adaylara ilişkin broşürlerin, ilgili yazıların içeriğinin açık olması şartıyla dağıtılmasına karar verilmesi gerekmiştir. (HABER MERKEZİ)

haber-kemaliye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu