Haber

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Zeyyat Kafkas’tan açıklama

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Zeyyat Kafkas ‘Trabzon’da’ Spor ‘Ve Trabzonspor’ başlıklı oturuma katıldı. Kafkas, yaptığı açıklamada, şampiyona sonrası planlamada ciddi hatalar yaptıklarını belirterek, “Transfer politikamızda hatalar yaptığımızı düşünüyorum.”

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Trabzon İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen Kent Sempozyumu’nun son gününde, KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongresi’nde ‘Trabzon’da Spor ve Trabzonspor’ konulu oturum gerçekleştirildi. Merkez. Oturumda soruları yanıtlayan Kafkas, “2010-2011 dönemindeki 7. şampiyonluğumuzdan sonra belli bir noktaya geldiğimizde oyuncuların zaman zaman değiştiği doğru sanırım. Yani her başarıyı elde ettikten sonra,” dedi. Üst seviyede futbol oynayan bir takımın birkaç oyuncuyu değiştirmesinin doğru olduğunu düşünüyorum ama önemli olan takım olabilmek ve bir hedefe yürümektir. 2021-2022 döneminde de şampiyonluğa ulaştık. Teknik direktörün liderliğinde çok iyi bir Trabzonspor ruhu yakalamış bir takım var.Sonraki planlamalarımızda ciddi hatalar yaptık.Transfer politikamızda.Sanırım hatalar yaptık.Hepimiz bu konuda hemfikiriz.Aslında bunun altında yatan gerçek de bu. Sayın Önder Ertuğrul Doğan bu noktada kendini sorumlu hissetti ve çok zor bir durum da olsa başkanlığa aday oldu. O dönemden hepimiz sorumluyuz. O dönemde yanlış planlama yapıldı. Ama o dönemde bu yanlıştı. Planlama olmasına rağmen alınan oyunculara tek tek baktığımızda çok yetenekli oyuncuları aldık. Trabzonspor ruhunu yansıtacak bir takım getiremedik. Bu nedenle başarılı olamadık. “Yeniden yapılanmaya geri döndük” dedi.

“Hiçbir yabancı oyuncu bu şehirde 2 yıldan fazla kalmak istemez”

Yabancı futbolcuların Trabzon’a bakış açısıyla ilgili konuşan Kafkas, “Özellikle Trabzon şehri, yabancı futbolcuların 2 yıldan fazla kalmak istemedikleri bir şehir. Bunun bu şehrin kötülüğünden kaynaklanmadığını düşünüyorum. Ama beklentilerini karşılamadığı için. Yoksa hepsi çok iyi karşılanıyor, Trabzonlu oyunculardan hiçbir şekilde ayrılmıyorlar.” “Mendy gibi genç oyuncularla uzun vadeli sözleşmeler yapabiliriz. Ancak belli bir yaşa gelmiş oyuncular için asla 2+1 yıllık sözleşmelerin ötesine geçmiyoruz. Çünkü hiçbir yabancı oyuncu bu şehirde 2 yıldan fazla kalmak istemiyor. “dedi.

‘Burayı size veremeyiz’ dediler.

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan başkanlığında 3-4 önemli proje üretmeye çalıştıklarını belirten Kafkas, “3-4 önemli proje üzerinde çalışıyoruz. Bazıları için taahhütlerde bulunuyoruz. Hatta taahhütlerde bulunduk. 1,3 milyar TL’lik gelirin tamamının borca ​​gideceğini varsayıyorum.” Bir taahhütte bulunuyoruz. Bu projelerden bir tanesi olan Trabzon Limanı için 1 ay önce başvuru yapmıştık. Planlamamızda yıllık 4-5 milyon euro gelir getirecek bir plan ortaya koyacağız. Başka bir devlet kurumuna verilmek üzereyken bu başvuruyu yaptık. Cevap geldi: ‘Bir ‘Proje yapın, on gün içinde teslim edin’. Biz de 6 gün içerisinde proje yapıp sunduk, yine mektup geldi. ‘Mevcut marina hakkında düşüncelerinizi 5 gün içinde yazın.’ Peki kalacaklar mı yoksa mağdur mu olacaklar? ‘Kalacaklar’ diye cevap verdik. Dün yine bir mektup geldi, ‘Trabzon Havaalanı’nın planlanan projesinden dolayı burayı size vermeyeceğiz’ dediler. Bu yazılar neden bir ay önce yazıldı? Trabzon Havalimanı Projesi şehrimizin ihtiyacı olan ve sahip olması gereken bir projedir. Ama bu dün açıklandı mı? Kararlılığımızı görünce bu yola çıktılar. Herkes bunu desteklemeli. Burada bir bütün olarak birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Böyle durumlarda herkesin Trabzonspor’u koruması gerekiyor. Trabzonspor her şeyin üstündedir. “Trabzonspor, Trabzon şehrinin uluslararası markasıdır. Trabzonspor’un tam olarak desteklenmesi ve Trabzonspor’a gelir getirecek bu tür projelere sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“Kadın futbol takımımız şampiyon olacak”

Trabzonspor’un kadın futbol takımıyla ilgili konuşan Başkan Yardımcısı Kafkas, “Trabzon seyircisi tartışma üzerine sahaya çıkıyor. Kadın futbol takımımızı önce UEFA’nın, ardından da TFF’nin talimatları doğrultusunda küçük bir organizasyon olarak oluşturduk. Ancak şunu net olarak söyleyebilirim” dedi. Sayın Liderimiz budur. Ertuğrul Doğan’ın açıklamasıdır; önümüzdeki yıl kadın futbol takımımız şampiyonluk için mücadele edecek. Hatta bugünlerde yapılacak transferlerin yüzde 40-45’i belli oldu. Bir takım izleyeceksiniz. Gelecek sene şampiyon olabilecek bir kadın futbol takımının maçlarının oynandığı alanlarda fiziki olarak ne tribün var ne de başka bir yer var. Bir şeyler var. Dolayısıyla burada tez planını yaparken maçları Yavuz Selim Stadı’nda, tribünlerin olduğu bir yerde oynamayı düşünüyoruz. Daha sonra bu maçlara seyirci gelecek. Gelecek yıl kadın futbol takımımız şampiyonluk mücadelesi verecek” diye sözlerini tamamladı.

Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Trabzon’da Spor ve Trabzonspor” başlıklı oturum, plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu