Haber

Tufan Gündüz’den KAYÜ’de Prof. Dr. Konferans

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Etkinlik, Kayseri Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi; Toplantıya Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ertuğrul Şahmetlioğlu ve Prof. Dr. Zeki Tekin, Senato Üyeleri ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “Cumhuriyetin bir asırını tamamladık. Türk asrı dediğimiz yeni bir asrın eşiğinde, giriş kapısındayız. Dolayısıyla birinci yüzyılda karşılaştığımız, Cumhuriyet kurulduğunda ne için çabaladığımız, dünyaya barış, huzur, zenginlik ve refah getirme konusundaki sorumluluklarımız hakkında, gelecek yüzyılda da bu çıkarımları yapacağımızı ümit ediyoruz. Türk Asrı, Türk Milleti ve Türk Devletinin sorumluluğu nedir? Umarım hepiniz için faydalı bir etkinlik olur. “Bu anlamda bizlere destek veren ve bu etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Tarihçi, Araştırmacı ve Yazar Prof. Dr. Tufan Gündüz, “Cumhuriyet: Yüz Yıllık Mücadele” başlıklı konferansında, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık başarılarına dikkat çekerek, Türkiye’nin hayaller ülkesine dönüştüğünü kaydetti. ve 100 yıl içindeki fırsatlar.

Konferansın ardından Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, konferansın konuşmacısı Prof. Dr. Tufan Gündüz’e plaket takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu