Ekonomi

Türk firmalarından Ukrayna’da değerli toplantı

Kiev’de Ukrayna Hükümeti’nin üst düzey temsilcileri, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Yulia Svrydenko ve Ukraynalı yetkililerle bir araya gelen Türkiye’nin önde gelen teknoloji ve savunma sanayi şirketlerinden Baykar’ın CEO’su Haluk Bayraktar ve Trendyol Grup Lideri Çağlayan Çetin Stratejik Sanayi Bakanı Alexander Kamyshin ile görüştü.

Trendyol Küme Lideri Çetin ve Baykar CEO’su Bayraktar ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Svrydenko, şunları söyledi: “Türk firmalarının savaşın bitmesini beklemeden Ukrayna’ya yatırım yapmaya hazırlanmasını değerli buluyorum. Bu ilgi, savaş zamanında hızla ilerleyen yüksek teknoloji sektörünün ve savunma sanayinin ötesine uzanıyor. Ayrıca, Ukrayna’ya da güçlü bir ilgi var. Lojistik ve pazar alanında ihracata yönelik işbirliğimizi geliştirerek daha da güçlendirmeyi umuyoruz.” “Ekonomik bağ kurmanın yollarını değerlendirdik. Artan ticaretin ülkelerimizi birbirine yakınlaştıracağına inanıyorum.”

Türk ve Ukrayna hükümetlerinin bakanları, Türk inşaat şirketlerinin savaş sırasında hasar gören Ukrayna altyapısının yeniden inşasına yönelik projelerini görüşmek üzere bu hafta İstanbul’da bulunuyor. ”Türkiye-Ukrayna Yeniden Yapılanma Çalışma Grubu”belgeyi imzalamıştı.

kalkandereajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu