Haber

Ücretsiz Aile Terapi Merkezi’nin İkinci Şubesi Keçiören’de Açıldı

Keçiören Belediyesi tarafından hizmete açılan Aile Terapi Merkezi Adnan Menderes Şubesi açıldı.

Tesis, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Kaymakamı Mehmet Akçay, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla açıldı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok açılışta yaptığı konuşmada, “Pandemi döneminde ‘Domino etkisi yapacak 4 sorun olacak’ dedim. Ve öyle oldu. Bunlar ekonomik, siyasi, psikolojik ve sosyolojik sorunlardı. Vatandaşlarımıza ücretsiz psikolojik destek sağlamak için Aile Terapi Merkezimizin ilk şubesini açtık. Bu ikinci şubemiz. İyi şanlar.” söz konusu.

“EN ÇOK AİLE İÇİ ŞİDDET VE KADINA YÖNELİK ŞİDDET Yaşayanlar”

Altınok yaptığı konuşmada Türkiye’de aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddete dikkat çekerek şunları söyledi:

“Şu anda aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet en yaygın hata oranları ve hata türleridir. Türkiye’nin her yerinde oluyor bu. Keçiören Türkiye ikincisi oldu. Şimdi bu oran biraz daha düşük. Bu yeterince iyi mi? Tabii ki yeterli değil. Ailenin tatmini, toplumun tatmini demektir. Ailenin mutluluğu çocuğun mutluluğudur. Ailenin mutsuzluğu, toplumun ve çocukların mutsuzluğu demektir. Burada çocuklarımıza, gençlerimize ve yetişkinlerimize terapi hizmeti vereceğiz. İlk şubemizde bugüne kadar 25 binden fazla vatandaşa hizmet verdik. Bu ikinci şubemiz. Bu açıdan Keçiören Belediyesi kazananların belediyesi, yeniliklerin belediyesidir. Doğal olarak bununla da kalmıyoruz. Kilomuz da var. Burada bire bir diyetisyen merkezimiz var. ‘Nasıl zayıflarsınız, nasıl sağlıklı yaşarsınız’ diyerek bu hizmeti veriyoruz. Psikiyatri merkezleri şu anda aşırı kalabalık. Toplumumuzu nasıl rehabilite ederiz, sorunları nasıl çözeriz diye yola çıktık ve Aile Terapi Merkezlerimizi açtık. Sorunları nasıl en aza indirebiliriz diye endişeleniyoruz. Allah’ın yarattığı en güzel varlık olan insanı nasıl mutlu mesut yaşarız diye de düşünürüz. Buraya Keçiören dışından da çok talep var. Bu alanda her kesimden yoğun bir talep var. İnşallah bu merkezler aile içi şiddetin azalmasına ve ortadan kaldırılmasına vesile olur.”

Kurdelenin kesildiği açılış töreninde, bir şanslı vatandaşa bisiklet, bir de çamaşır makinesi hediye edildi.

İLK ŞUBE 2020 YILINDA AÇILDI

Aile Terapi Merkezi Adnan Menderes Şubesi yetişkin, çocuk ve ergen danışmanlığı, beslenme ve diyet alanında psikologlarla ücretsiz hizmet vermeye başlarken, belediyenin ilk ücretsiz Aile Terapi Merkezi 2020 yılında hizmete başladı.​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

maden-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu