Ekonomi

Xponential Fitness, hisse senedi nedeniyle toplu davayla karşı karşıya

NEW YORK – Bugün yapılan açıklamaya göre, butik fitness markalarının franchisor’u Xponential Fitness, Inc. Menkul kıymet dolandırıcılığı iddiasıyla (NYSE:XPOF) aleyhine toplu dava açıldı. Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya Merkez Bölgesi Bölge Mahkemesinde açılan davada, şirketin ve bazı yetkililerinin 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Yasasını ihlal ettiği iddia ediliyor.

Davanın odak noktası, 26 Temmuz 2021 ile 7 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında Xponential’ın A Sınıfı hisselerini satın alan veya satın alan yatırımcılardır. Şikayette, Xponential’ın birçok franchise sahibinin mali sıkıntı içinde olduğunu ve bunun önemli bir mali sıkıntı yaşadığını tam olarak açıklamadığı iddia ediliyor. Şirketin gelirleri üzerindeki etkisi. Şirketin stüdyolarının birçoğunun kârsız olduğu iddia edildi, bu da kapanmalara ve 100’den fazla franchise’ın başlangıç ​​maliyetlerinin çok altında fiyatlarla satışa sunulmasına yol açtı.

Bu zorluklara rağmen dava, şirketi yeni franchise sahipleri almak için güçlü mali getiri vaatleri, geçmiş stüdyo performansı hakkında aldatıcı iddialar ve kurumsal duruş güvenceleri dahil olmak üzere aldatıcı uygulamalara girişmekle suçluyor. Bu eylemlerin Xponential’ın yatırımcılardan şişirilmiş fiyatlarla fon toplamasına olanak tanıdığı iddia ediliyor.

İddialar, Fuzzy Panda Research tarafından 26 Haziran 2023’te yayınlanan bir raporun ardından ortaya çıktı ve 7 Aralık 2023’te yayınlanan Bloomberg Businessweek ifşasıyla da doğrulandı. Businessweek makalesinde eski iş ortaklarının, çalışanların ve franchise sahiplerinin açıklamaları ayrıntılı olarak yer aldı. ve birçok insanı finansal sıkıntıya sürükleyen bir şirketin resmini çizdi. Businessweek makalesinin yayınlanmasının ardından Xponential’ın hisse fiyatı 8 Aralık 2023’te %13 düştü.

Xponential Fitness’a yatırım yapan ve toplu davada baş davacı olarak görev yapmak isteyenlerin 9 Nisan 2024 tarihine kadar mahkemeye başvurmaları gerekiyor. Baş davacı olarak hizmet etmek, herhangi bir potansiyel iyileşmeye katılmak için bir ön koşul değildir.

Dava, müşterilerine 1993 yılından bu yana 3,5 milyar dolardan fazla tazminat ödeyen Bernstein Liebhard LLP firması tarafından yürütülüyor. Davayla ilgili bilgiler, şirketin yayınladığı basın açıklamasına dayanıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

alpu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu