Haber

AK Parti Milletvekili Aksal’dan teşkilatlarda değişim sinyali

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, yerel seçimlere tezli olarak hazırlandıklarını belirterek, amaçlarının AK Parti belediyesini Edirne’ye tanıtmak olduğunu kaydetti.

“AK Parti’de bir seçimin bittiği gün, bir sonraki seçim için çalışmalarımız başlıyor” diyen Aksal, “Önümüzde yerel seçimler var. Her zaman söyleriz, hizmet yerelden başlar. AK Parti’nin belediyecilik hizmetlerini biliyorsunuz. AK Parti belediyesi marka belediye oldu. Bu kapsamda yerel çalışmalarımıza da başladık. Ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Tabii ki Edirne’deki amacımız mevcut belediyeleri korumak. Çünkü harika bir iş çıkardılar. Hem Keşan Belediyesi hem Havsa hem de Lalapaşa Belediyesi. Kasabalarımız da öyle. İki gün önce Esetçe’deydim. İnanılmaz şeyler yaptık. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Diğer ilçeler de bizim için çok değerli. Örneğin Uzunköprü’ye baktığımda belediyecilik açısından en az hizmet alan ilçelerden birinin Uzunköprü olduğunu görüyorum. Edirne, Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti, başkentidir. Balkanların başkenti. Edirne’nin belediyecilik açısından aldığı hizmetleri görüyoruz, takdirini Edirneli hemşehrilerime bırakıyorum. Amacımız Edirne Belediyesi’ni alıp Edirne’yi AK Parti belediyeciliğine kavuşturmak ve hak ettiği hizmeti vermek” dedi.

“EDİRNE’DE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR”

Edirne’de yatırım projelerinin devam ettiğini belirten Aksal, Çömlekköy Barajı için son ihalenin yapıldığını hatırlattı.

Milletvekili Aksal, “Edirne’de yatırımlar durmadı hepsi devam ediyor. İhalelerimizi yapıyoruz. Son olarak bölgemiz için çok değerli olan Çömlekköy Barajı’nın ihalesini yaptık. İhaleye 35 civarında firmanın katıldığını duydum. Süreç devam ediyor. Kimin aldığını bilmiyoruz. İnşallah bir an önce ihalesi sonuçlanacak ve Çömlekköy Barajı ihalesine başlayacağız. Havsa’daki hükümet konağının ihalesini yaptık. Bunu unutmamalısın. Bu ülkede muhtemelen dünyada ender görülen bir beyin sarsıntısı felaketi yaşadık. Biz buna yüzyılın felaketi diyoruz. Ülkemizin Türkiye tarihinde yaşadığı en büyük felaketlerden biridir. Doğal olarak önceliğimiz depremin yaralarını sarmak. Çünkü onu güzelleştirmeden başka bir yere konsantre olamazsın. Depremin yaralarını çok hızlı bir şekilde saracağız ve önümüze bakacağız dedik. Bu bölgedeki yatırımlarımız da devam ediyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün en büyük projesi olan Selimiye Camii’nin onarımı hızla devam ediyor. İnşallah en kısa sürede tamamlayacağız. Makedon Kulesi’nde çalışmalar devam ediyor. Sayın Bakanımızla son görüşmemizde Makedonya Kulesi’nin daha geniş bir alanı kapsayacak şekilde genişletilmesi konusu vardı. Oradaki çalışmaların en kısa sürede hızlanmasını temenni ediyorum” dedi.

ORGANİZASYONLARDA DEĞİŞİMİN SİNYALİ!

Öte yandan kongre süreciyle ilgili de açıklama yapan Milletvekili Fatma Aksal, belediye seçimlerinde ve organizasyonlarında değişiklik yapılabileceğini vurguladı. Bu kez büyük kongre ile çalışmalara başlayacaklarını belirten Aksal, “Ekim ayı başında yapılması planlanıyor. Önümüzde yerel seçimler var. Kongre süreci uzun sürüyordu. İhtiyaç duyduğumuz yerlerde değişiklikler yapıyoruz. tüm teşkilatlarımızla kongreye gitmek yerine aslında biz bu değişiklikleri hep ihtiyaç duyuldukça yapıyoruz AK Parti böyle çok dinamik bir parti Mecliste önemli değişiklikler yaptık yüzde 65’in üzerinde. Hem teşkilatlarımızla hem de belediyelerimizle değişiklikler yapılacak.İhtiyaç olduğu zaman bu görevler zor görevler.Özellikle belediyecilik çok zahmet ve fedakarlık istiyor.Örgütçülük Bire bir.Yapan herkesten Allah razı olsun. .Dönem arkadaşları bazen yorulur, bazen orta yol yapmak isterler.AK Parti 21 yıldır iktidarda olan bir parti ve biz çok insan yetiştirdik.Belediyelerde değişiklik olacağından eminim. ve kuruluşlarımızda. Ama süreç devam ediyor. Sürecin partimiz, ülkemiz, milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu