Haber

Yeni Genç Muratspor, Mustafa Ertem’le anlaştı

Bingöl 1. Amatör Lig’de şampiyon olup BAL ligine yükselen Yeni Genç Muratspor, Fenerbahçe’nin çeşitli yaş kategorilerinde ve profesyonel liglerde teknik direktörlük yapan Mustafa Ertem ile anlaştı.

2023-2024 döneminde Bingöl’ü BAL Ligi’nde temsil edecek olan Yeni Genç Muratspor’da yeni sezon hazırlıkları başladı. Yönetim önce profesyonel liglerin yanı sıra çeşitli yaş gruplarında takım çalıştırmış olan Fenerbahçe Futbol Kulübü’nün deneyimli teknik direktörü Mustafa Ertem ile anlaştı. İlçeye geçen hafta gelen Ertem ile 1 yıllık sözleşme imzalandı.

Gençleri futbola kazandırmak için imza attığını belirten Teknik Müdür Mustafa Ertem, “İlk teklifi aldığımda sadece 2 saat düşündüm ve hemen evet dedim. Kendim Kiğı memleketimin takımına gittim ve futbol tarihi başarılarla dolu bu kadim futbolcu adımı ilçe tarihine yazmaktı.Öncelikli hedefimiz ligi zirvede bitirip başarıyı yakalamak olacak. Kalıcı.Burada kaldığım bir hafta boyunca herkesin futbolla yattığını ve gencinden yaşlısına herkesin Muratspor’u sevdiğini gördüm.Kulübün maddi sıkıntılarının olduğunun farkındayım ama futbola açlığımız var ve “Anlaştık. kendini kanıtlama ve üst liglere çıkma hayali olan oyuncularla. Anlaştığımız oyuncularla bu ligi rahatlıkla aşacağımızdan hiç şüphem yok” dedi.

Kulüp Başkanı Orhan Baysal ise, “Araştırmalarımız sonucunda hocamızı ikna edip teknik yöneticilik pozisyonuna getirdiğimiz için çok mutluyuz. Daha önceki yıllarda elde ettiği başarılarla kendini kanıtladı. İnşallah bizde daha nice başarılara imza atar, kulübümüze nice başarılar getirir.” – BİNGÖL

borckahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu