Haber

Biden’ı cinsel tacizle suçlayan kadın Rusya’ya sığındı

ABD Lideri Joe Biden’ın 1993 yılında senatör olduğu dönemde kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu söyleyen Tara Reade, Rusya’ya sığındığını açıklamıştı. Senatörlük yaptığı dönemde Biden’ın danışmanlığını yapan Reade, Rus vatandaşlığına başvurmayı planladığını açıkladı.

‘KOKUYORUM AMA HİSSEDİYORUM’

59 yaşındaki kadın, Rusya’da güvenli bir şekilde yaşamayı umduğunu söyledi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den kendisine vatandaşlık vermesini istedi. Rus basınına açıklamalarda bulunan Reade’in yanında ‘Rus ajanı’ olduğunu itiraf ettikten sonra 18 ay tutuklu kalan Maria Burina da vardı. Reade, “Hala biraz kafam karıştı ama kendimi çok iyi hissediyorum” dedi. “Güvende olup olmadığımı bilmenin çok zor olduğu bir zamanda, Maria’ya ve beni güvende tutan herkese gerçekten minnettarım.”

“RUSYA’DA OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM”

Temsilciler Meclisi’nde ifade vermek istediğini ancak teklifinin reddedildiğini kaydeden Reade, “Daha önceki örneklerden de anladığım kadarıyla 2024 seçimleri yaklaştıkça bunun yarattığı baskı nedeniyle tehlikenin arttığını hissettim. tanıklık etmemi istemediler. Rusya’da olmaktan mutluyum” dedi.

‘ÖLÜM İPLERİ ALIYORUM’ DEMİŞTİ

Reade, Aralık 1992’den Ağustos 1993’e kadar Biden’in Senato ofisinde işçi asistanı olarak görev yaptı. 2019’da Reade, Biden’ı 1993’te 29 yaşındayken kendisine cinsel tacizde bulunmakla suçladı, Biden tüm iddiaları reddetti.

2020’de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi açıklamalarda bulunan Raede, Biden’ı adaylıktan çekilmeye davet etmişti. Tezlerini gündeme getirdikten sonra Biden’ın destekçilerinin hiçbir delil göstermeden kendisini “Rus ajanı” olmakla suçladığını söyleyen Reade, ölüm tehditleri aldığını söyledi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu