Haber

Bodrum sokak hayvanları için otomatik suluk

MUĞLA (İGFA) –Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, artan sokak hayvanlarının su ihtiyacının karşılanması amacıyla Bodrum Mahallelerinde belediye tarafından kurulan sulukların denetim ve bakımlarını yaparak, Bodrum Belediye Meclisi ve gönüllülerle işbirliği içinde ihtiyaç tespit edilen yerlere otomatik suluklar yerleştiriyor. hava sıcaklıklarında.

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Engin Doğan, sokak hayvanları için kapı önlerine birer kap su ve mama bırakmamız gerektiğini hatırlatarak, ihtiyaç duyulan yerlere otomatik suluklar konulduğunu, isim, soyad ve mevkilerini kaydettiklerini söyledi. Vatandaşların veya gönüllülerin bıraktıkları yerde içki içenlerin üzerindeki numaralar.

Doğan, sulukların çöp kutusu olarak kullanılmaması gerektiğine işaret ederek, sağlıksız bir hayvan topluluğunun insanlara bulaşabilecek rahatsızlıklara sahip olabileceğinin altını çizdi.

13 veteriner, 8 veteriner teknisyeni ve 17 saha çalışanı ile Bodrum’da sokak hayvanlarına 7/24 hizmet veren Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde tam donanımlı petbulans ve gezici sağlık aracıyla sokak hayvanlarına sağlık denetimleri yapıldığı kaydedildi. sokakta hasta olduğu bildirildi.

manyas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu