Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC ve Azerbaycan’a yurt dışı ziyareti gerçekleştirecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ardından devlet geleneği olarak ilk yurt dışı ziyaretini KKTC ve Azerbaycan’a gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ilk yurt dışı ziyaretini 12 Haziran Pazartesi günü KKTC’ye yapacak.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Ünal Üstel ile görüşecek olan Erdoğan, baş başa görüşme ve çalışma yemeğinin ardından Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde Tatar ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Görüşmelerde Kıbrıs konusunda gelecekte atılacak adımlara ilişkin değerlendirmelerin yapılması ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin ele alınması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13 Haziran Salı günü Azerbaycan’a yapacağı ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile baş başa ve heyetlerarası görüşmelerde bulunacak.

İki ülke arasındaki ikili çıkarların ve işbirliği alanlarının geliştirilmesi için atılması gereken adımların ele alınacağı toplantılarda, bölgesel ve uluslararası gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulacak.

akkusajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu