Ekonomi

EÜD Başkanı’ndan ‘termik santral’ açıklaması

İSTANBUL (İGFA) -Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD) yönetim kurulu yeni dönemin ilk toplantısını YK Güç bünyesindeki Yeniköy Termik Santrali’nde gerçekleştirdi. Ev sahipliğini YK Power Genel Müdürü M. Serhat Dinç’in yaptığı toplantının sonunda EÜD Yürütme Kurulu Başkanı Cem Aşık, küresel enerji arz güvenliği, Türkiye’nin elektrik arz güvenliğinde yerli kaynakların önemi ve YK Enerji’nin termik santralleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Küresel ölçekte elektrik arz güvenliği açısından oldukça hassas bir dönemden geçilen bu günlerde yerli kaynaklarla yapılan elektrik üretiminin değerine dikkat çeken Âşık, “Yerli kaynakların elektriğe dönüştürülmesi ve bunun kesintisiz olarak yapılması çok önemli. kritik sorun. Türkiye’nin arz güvenliğinde yerli kömür gelecekte de önemini koruyacak ve yenilenebilir enerji santrallerinin işletilmesi için gerekli yan hizmetleri sağlayacaktır. YK Enerji, Yeniköy Kemerköy Termik Santralleri ile Türkiye’nin elektrik arz güvenliğinde büyük bir öneme sahiptir.

Aşık, Türkiye’nin enerji arz güvenliğinde yerli kaynakların önemine vurgu yaparak, “Önümüzdeki dönemde de Türkiye’nin arz güvenliğinde yerli kömür önemini koruyacaktır. YK Enerji, hem yerli kaynakları kullanarak hem de verimlilik ve rehabilitasyon çalışmalarıyla önemli bir misyonu yerine getiriyor.” söz konusu.

kofcazhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu