Ekonomi

Dalgalanmaların ardından kriptoda “rahatlama rallisi” beklentisi

Haziran ayında piyasadaki dalgalanmaların ardından kripto piyasaları “rahatlama rallisine” hazırlıklı olabilir. Bazı analistler, borsalardaki satış baskısının azaldığını düşünüyor.

Santiment, 2 Temmuz’da X’te yaptığı bir paylaşımda, “Temmuz ayının görünümüne bakıldığında, iyimser olmak için büyük nedenler var.” dedi.

Platform, olumsuz piyasa tutumları ve ticari kayıpların “bir rahatlama rallisinin yeni başlıyor olabileceğini” ima ettiğini söyledi.

Cointelegraph Markets Pro’ya göre Bitcoin, Haziran ayında yaklaşık %7 düştü ve ay boyunca yaklaşık 59.500 dolar seviyesine kadar geriledi.

Daha fazla kripto para birimi, kripto piyasa kapitalizasyonunun 2,5 trilyon dolarlık zirvesinden geçen ayın düşük seviyesine kadar neredeyse 400 milyar dolar düştüğünü belirtti.

Bir Temmuz yazısında, satıcıların “nihayet yorulduğunu” belirten analist ve CryptoQuant’ın doğrulanmış yazarı Minkyu Woo, benzer bir iyimserliği dile getirdi.

Haziran ayındaki son artışın “borsalardaki büyük ölçekli satış baskısının azaldığını” gösterdiğini belirterek geçen yıl Ocak ayından bu yana borsalardan en büyük Tether çıkışlarının ortalama büyüklüğünün “güçlü bir artıştan sonra çıkışlarda bir azalma” gösterdiğini gözlemledi.

Woo şöyle devam etti:

“Bu çıkışların azalması, yatırımcıların varlıklarını elde tutma olasılığının daha yüksek olduğunu ve piyasadan nakit çekmek yerine bu varlıkları elinde tutabileceğini gösteriyor. Bu, Bitcoin yarılanma olayından sonra yatırımcı tutumlarının daha olumlu hale geldiği anlamına gelebilir.”

Son 24 saatte %0,4 düşüşle BTC şu anda yaklaşık 62.774 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto piyasası için bu ayın zorluklarından biri, iflas etmiş olan borsa Mt. Gox tarafından serbest bırakılan 9 milyar dolarlık BTC’dir. Bu, alacaklıların on yıldır kapalı olan kriptolarını nakde çevirmeye çalışmasıyla satış baskısına neden olabilir.

Bu haber ilk önce Coin Mühendisi sitesinde yayımlanmıştır.

polatli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu