Haber

Datça’da Elektrik Kesildi, Büyükşehir İçme Suyu İçin Jeneratör Gönderdi

Datça’da 24 saati aşan elektrik kesintileri nedeniyle içme suyu depolarına su dağıtımında sorunlar yaşandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi, mevcut sistemlere ek olarak ilçedeki su kesintilerinin uzamaması için jeneratör desteği vererek çevre ilçelerden bölgeye su iletimini sağladı.

Muğla’nın birçok farklı noktasında elektrik kesintileri yaşandı. Günlük hayatı olumsuz etkileyen kesintilerden en çok etkilenen ilçelerden biri de Datça oldu. Elektrik dağıtım şirketi nedeniyle 24 saati aşan kesintilerde içme suyu depolarına su iletilmesinde sorunlar yaşanırken, Büyükşehir Belediyesi bölgedeki sistemlerin yanı sıra çevre ilçelerden de bölgeye jeneratör desteği sağladı. Su kesintileri uzatılmayacak.

 

İlçeye su verilmeye başlandı

Elektrik kesintisinden kaynaklanan su kesintilerini gidermek için ilçeye getirilen jeneratörler, Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri tarafından monte edildi. Jeneratörlerin devreye girmesi ile kuyuların elektrik kesintisi ortadan kalktı ve tanklara su iletimi sağlandı. Depolara su temin edilmesinin ardından mahalleye sorunsuz su verilmeye başlandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-sinanpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu