Ekonomi

GE HealthCare, 2024’te güçlü kazanç öngörüyor

GE HealthCare (NASDAQ: GEHC ) Wall Street tahminlerini aşması beklenen 2024 kâr tahminini açıkladı. Şirket ayrıca dördüncü çeyrek kârının, görüntüleme cihazlarına yönelik güçlü talebin etkisiyle beklenenden yüksek olduğunu bildirdi. Bu haber Salı günü şirketin piyasa öncesi ticaretindeki hisselerinin %2 artmasına yol açtı.

Tıbbi cihaz endüstrisi, salgının ardından, özellikle yaşlı yetişkinlerin kalça ve diz protezi gibi hastane prosedürleri aradığı Amerika Birleşik Devletleri’nde talepte yeniden bir canlanma yaşadı. GE HealthCare’in duyurusu, Johnson & Johnson (NYSE:JNJ) ve Boston Scientific (NYSE:BSX) gibi rakiplerinin de kendi tıbbi cihaz segmentlerinde tahminlerin üzerinde satışlar bildirdiği bir trendin ardından geldi.

Dört ana alanda faaliyet gösteren GE HealthCare, görüntüleme, ultrason, hasta bakımı tahlilleri ve farmasötik teşhis konularında en büyük gelir sağlayıcısı olarak büyük ölçüde görüntüleme segmentine güveniyor. Bu kısmın geliri, öngörülen 2,82 milyar doların biraz üzerinde, 2,83 milyar dolara ulaştı.

GE HealthCare, gelecek yıl için hisse başına 4,20 ile 4,35 dolar arasında düzeltilmiş yıllık kazanç hedefi belirledi. Bu aralığın orta noktası, analistlerin hisse başına 4,22 dolarlık beklentilerinin üzerinde.

Dördüncü çeyrekte GE HealthCare’in makul kalemler hariç kazancı, hisse başına 1,07 $ varsayımını aşarak hisse başına 1,18 $ oldu. Ayrıca şirketin bu çeyrekteki toplam geliri, analistlerin beklediği 5,09 milyar doları aşarak 5,21 milyar dolar olarak açıklandı.

InvestingPro İçgörüleri

GE HealthCare (NASDAQ:GEHC) yalnızca güçlü bir kâr tahminine sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda tutarlı bir pazar performansı da gösteriyor. InvestingPro’nun bilgilerine göre GEHC’nin piyasa değeri 33,42 milyar dolar olup, bu da sağlık ekipmanı ve malzemeleri segmentinde değerli bir varlığa işaret ediyor. F/K oranı 22,07’dir ve yatırımcıların şirketin kazanç potansiyeline olan güvenini yansıtmaktadır. 2023 yılı 3. çeyreği itibarıyla son on iki ayda F/K oranının 21,62 olması da bunu destekliyor. Şirket ayrıca aynı dönemde %7,18’lik sağlam bir gelir artışı göstererek istikrarlı finansal büyüme kapasitesinin altını çizdi.

InvestingPro İpuçları, GE HealthCare’in sektöründe lider bir oyuncu olduğunu ve analistlerin bu yılki karlılığı konusunda iyimser olduklarını vurguluyor. Bu görüşler şirketin son kazanç raporu ve tahminleriyle tutarlı olup sağlık sektörüyle ilgilenen yatırımcıların olumlu görünümünü güçlendiriyor.

Daha derine inmek ve GE HealthCare’in finansal ölçümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için InvestingPro daha fazla ipucu ve bilgi sunuyor. SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliği edinin veya SFY241 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirim elde etmek ve yatırım kararlarına yön verebilecek güçlü bilgilerin kilidini açmak için kupon kodunu kullanın. GE HealthCare için şirketin finansal durumu ve pazar potansiyeli hakkında kapsamlı bir resim sunan 3 InvestingPro İpucu daha var.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberderebucak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu