Haber

İYİ Parti’den Kavuncu: “Örgüt, Yerel Seçimlerde CHP ile ittifak istemiyor”

İYİ Parti Teşkilatı Lideri Buğra Kavuncu, parti teşkilatı ve tabanının yerel seçimlerde CHP ile ittifak kurulmasından yana olmadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinden başarısızlıkla ayrılan muhalefetin önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde ittifak kurup kurmayacağı siyasetin ana gündem maddelerinin başında geliyor. UYGUN Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, iddiaya ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapılıp yapılmayacağı sorusuna Kavuncu, parti tabanı ve örgütlerinin bunu istemediğini söyledi.

“Parti tabanı hoş karşılanmıyor”

Kavuncu şunları söyledi:

‘Bu konuda genel merkezimizde alınmış bir karar, herhangi bir görüşme henüz sonuçlanmadı, yapılmadı. Bundan sonraki süreçte genel merkezimiz bu konuda en kısa sürede karar alacaktır. İşbirliği olur mu olmaz mı bilmiyorum. Ama gittiğim 30’a yakın ilin cumhurbaşkanlığında, parti tabanımızda ve teşkilatlarımızda seçimlerin bundan sonraki süreçte ne olduğumuzu değil ne olduğumuzu anlatacak şekilde yapılması yönündeki istek ve irade çok yüksek. .

Parti tabanımızın kendimizi ifade etmemizi engelleyecek hiçbir oluşuma sıcak bakmadığı yönündeki tespitimizi burada açıkça paylaşabilirim ancak son karar elbette partimizin ilgili organlarınındır. Bize düşen görev, tabandan duyduklarımızı genel merkezimize, genel başkanımıza ve teşkilat başkanlığı olarak siz teşkilatın değerli mensuplarına iletmektir.’

İYİ Parti’den Hatipoğlu: “AK Parti ve MHP’ye destek olalım”

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu da yerel seçimlerde CHP ile ittifak kurulmasına karşı olduğunu söyledi.

T24’ten Eray Görgülü’ye konuşan Hatipoğlu, İYİ Parti’nin CHP ile ortak hareket ederek zarar gördüğünü savundu. “Partimizin önümüzdeki yerel seçimlerde CHP ile ortak hareket etmesine şahsen karşıyım. Bu sadece benim genel görüşüm değil, partimiz milletvekillerinin genel görüşüdür. berbattı. Nebioğlu, Eskişehir’de yapılacak yerel seçimlerde AK Parti ve MHP’yi desteklemeleri gerektiğini belirtti.

ineboluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu