Haber

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Abu Dabi’de Wahat Al Karama Şehitliği’ni ziyaret etti

– TBMM Başkanı Kurtulmuş, Abu Dabi’de Wahat Al Karama Şehitliği’ni ziyaret etti

ABU DABİ – Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’deki Wahat Al Karama Şehitliği’ni ziyaret ederek resmi ziyarette bulundu.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bahyren ziyaretinin ardından dün akşam geldiği Birleşik Arap Emirlikleri’nde temaslarını sürdürüyor. Numan Kurtulmuş, BAE’nin başkenti Abu Dabi’de Wahat Al Karama Şehitliği’ni ziyaret etti. Türkiye Büyük Millet Meclisi Lideri Kurtulmuş, şehitliğe gelişinde askeri törenle karşılandı. Kurtulmuş, anıta çelenk koydu, şehitlik hakkında bilgi aldı ve Şehitlik Özel Kitabı’nı imzaladı.

Kurtulmuş not defterine şunları yazdı:

“Dost ve kardeş ülke Birleşik Arap Emirlikleri’ne Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni temsilen yaptığım ziyaret vesilesiyle bu şehitlik anıtında bulunmaktan onur duyuyorum. Her karış toprakları sulanan bir milletin evladı olarak. Şehitlerin gururlu kanı ve Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi Birleşik Arap Emirlikleri Başkanı olarak, Türkiye’nin bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü korumak için canlarını feda eden kahraman askerlerin değerli anılarını saygıyla anıyorum.

“Bu vesileyle, Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki kardeşlik ilişkilerinin belirlenen stratejik temelde daha da güçlendirilmesi dileklerimizi, bu yönde çalışma irademizi ve kararlılığımızı teyit ediyorum.”

Ziyarette TBMM Cumhurbaşkanlığı Üyesi ve İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, AK Parti Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi, AK Parti Adıyaman Milletvekili Resul Kurt, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ve Türkiye’nin Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tunçer hazır bulundu.

haber-yalihuyuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu