Yaşam

Aylar sonra ortaya çıktı! Oyuncu Ali Burak Ceylan depremden etkilenen ailelere konak yaptırdı.

Deprem mağduru öğretmen Muhammed Irmak, geçen yıl bir futbolcunun cüzdanını bulduğunu ve deprem sonrasında onlara yardım ederek konak kiraladığını söyledi. Oyuncunun isteği üzerine ismi açıklanmayan Irmak’a yardım eden kişinin Ali Burak Ceylan olduğu ortaya çıktı.

DEPREMDEN KURTULAN 20 KİŞİYE KONAK KİRALANDI

Zor günlerinde aldığı yardımları anlatan Muhammed Irmak, “Adıyaman’da öğretmenim. Sömestr tatilinde ailemle birlikte İstanbul’a geldim. Akşam Üsküdar’da bir cüzdan buldum. İnternetten araştırdım ve Cüzdanın sahibinin ünlü bir oyuncu olduğunu öğrendim.Sosyal medyadan kendisine ulaşamadım.Daha sonra sahibi olduğu yapım şirketinin internet sitesinden telefon numarasına ulaştım.Bana ikramda bulunmak istedi ama vermedim. ‘Bir gün başın derde girerse beni ara’ dedi. Yaşananlardan sonra 5 Şubat’ta Adıyaman’a döndüm. 12 saat sonra deprem oldu. Evim yıkılmadı ama yakınlarım kabul etmedi. Enkaz altında kalanlar ve hayatını kaybedenler vardı. 10 kişi Akrabalarım vefat etti. Teyzelerim, amcalarım evsiz kaldı. Sonra oyuncuyu aradım. Sağ olsun, bize yardımcı oldu. 4 ailenin, yaklaşık 20 kişinin elinden tuttu. Bebek mamasından bebek bezine kadar her şeyi aldılar. Şimdi yavaş yavaş kurulmaya başlıyorlar. “Gidenler var” diyen Irmak, oyuncunun isteği üzerine yaptığı açıklamada ismini açıklamadı. Depremden etkilenen aileye yardım eden kişinin yakışıklı oyuncu ve yapımcı Ali olduğu ortaya çıktı. Burak Ceylan.

ALİ BURAK CEYLAN: ONLARCA YARDIMCIYLA BİR OLDUK, SADECE GÖRÜNEN YÜZ OLDUM

Yardımlarıyla gönülleri fetheden Ali Burak Ceylan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Filmin galasından çıktığım akşam cüzdanımı düşürdüm. Muhammed abimiz cüzdanımı buldu. O sırada ben de alışveriş yapıyordum. Yaptırdığı üretici firmanın web sitesi. Sitenin tasarımcısı tesadüfen telefonumu eklemiş. Muhammed de siteden telefonuma ulaştı. Beni aradığınızda şaşırdım, ‘Telefonumu nerede buldunuz?’ Yanlış dediğimiz bazı şeyler bazen böyle güzel şeylerin olmasına neden oluyor. Sadece ben değil onlarca hayırsever de o konağın yenilenmesi için el ele verdi. Dua edenlere, koltuk gönderenlere yardım etti… “Ben sadece organizatör ve görünen yüz” dedi.

haber-kadisehri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu